کاشت پسته و نکات مورد توجه در آن

کاشت پسته و تولید میوه آن فرآیندی زمان بر و نیازمند صبر است; نهال پسته به طور معمول، هشت سال بعد از کاشت خود میوه می دهد; در 15 سالگی شما می توانید از یک درخت پسته انتظار برداشت کامل را داشته باشید; در صورتی که صبور باشید; می توانید پس از کاشت با انجام نکات مراقبتی ویژه برای این درخت، انتظار برداشت یک محصول با کیفیت را داشته باشید.

شما باید بدانید که درخت پسته در اقلیم و آب و هوای گرم و خشک رشد می کند; و در صورتی می توانید انتظار باروری مناسب از این درخت را داشته باشید; که آنرا در چنین اقلیمی کاشته باشید; شما باید قبل از برداشت و به میوه رسیدن پسته خود; به وسیله ایجاد پیوند درست به وسیله پایه و پیوندک پسته مناسب نهال های خود را تکثیر کنید; البته برای شما این امکان وجود دارد که بتوانید جوانه های پیوند زده شده را خریداری کنید; در این مطلب می خواهیم درباره کاشت نهال پسته و نکات قابل توجه آن صحبت کنیم.

کاشت پسته و نکات مورد توجه در آن

در این قسمت از مقاله برای شما نکات مهمی را در خصوص کاشت این میوه به صورت محدود یا خانگی و نکات قابل توجه آن بازگو می کنیم.

کاشت پسته

  • شما می توانید برای کاشت از بذر استفاده کنید; و یا انواع خام پسته را از فروشگاه های مطمئن و مجاز کشاورزی برای کاشت تهیه کنید; دقت کنید که در کاشت به روش دانه ای، پسته های شما نباید بوداده یا نمکین باشند.
  • اگر هدف شما از کاشت باردهی و برداشت محصول است، کاشت پسته شما باید با توجه به جنسیت درخت انجام شود; درخت های پسته ماده تنها گونهای هستند که میوه پسته می دهند و باردهی دارند; اما این درختان برای باروری خود نیاز به گونه نر دارند; نوع نر و یا ماده نهال پسته تا سنین بالای آن ها مشخص نمی شود; بنابر این شما باید دانه های زیادی بکارید تا مطمئن شوید که هر دو نوع نر و ماده را خواهید داشت.
  • در صورت خرید یک نهال پیوندی خریداری کنید می توانید با توجه به مشخصات خصوصیات نر یا ماده، نوع و جنس درخت خود را متوجه شوید.
  • یک حوله مرطوب کاغذی را درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.
  • دانه های پسته را به درون کیسه پلاستیکی بریزید.
  • هنگامی که دانه های پسته جوانه زدند، آن ها را به درون یک گلدان منتقل کنید.
  • اگر نمی خواهید درگیر فرآیند جوانه زنی دانه ها شوید، بهتر است یک نهال پیوند شده درخت پسته را خریداری کنید. با این کار پس از کاشت پسته مطمئن خواهید شد که درخت شما پس از چندین سال، بارور خواهد شد.

تولید کننده معتبر پسته با کیفیت از کاشت تا برداشت

مراحل گفته شده از کاشت پسته، تنها برای کاشت خانگی مناسب و مفید می باشد. کاشت انبوه و تولید فراوان پسته نیازمند کار تخصصی و علمی و همچنین زمین و آب و هوای مستعد است. مجموعه امیرزاده با بیش از نیم قرن تولید پسته با کیفیت، تمام مراحل کاشت تا برداشت را به طور تخصصی و حرفه ای به صورت مستقل انجام می دهد. شما می توانید برای خرید پسته یا کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص کاشت و برداشت پسته با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید