نگاهی به خواص خامه زعفران

معرفی زعفران سفید و خواص خامه زعفران

ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده زعفران در سطح دنیا به شمار می آید که این ماده طبیعی با ارزش را به سرتاسر دنیا نیز صادر می نماید. علاوه بر کلاله و گلبرگ های زعفران خواص خامه زعفران نیز باعث شده آن را جدا کرده و مورد استفاده قرار دهند.

پس از برداشت گل زعفران گلبرگ های بنفش رنگ آن جدا شده، پرچم زرد رنگش را نیز برداشته چیزی که باقی می ماند بخش قرمز رنگ سه شاخه است که به قسمت سفید رنگ خامه متصل است. خامه یا سفیدی زعفران انتهای کلاله می باشد که با وجودیکه رنگی ندارد اما دارای عطر و طعم زعفران می باشد. زعفران سفید در واقع قسمت خامه یا ریشه زعفران می باشد. خواص خامه زعفران از جمله استفاده در درمان برخی بیماری ها و مصارف غذایی و صنعتی موجب شده به صورت بسته بندی های ویژه در بازار به فروش برسد. قیمت این محصول با توجه به عدم وجود ماده کروسین در آن که موجب رنگ دهی می شود، در مقایسه با زعفران بسیار ارزان تر می باشد.

خواص خامه زعفران و کاربرد آن در صنایع گوناگون

خواص خامه زعفران با توجه به اینکه ترکیبات زعفران در آن نیز وجود دارد، موجب شده زعفران سفید که رشته های زرد روشن مایل به سفید می باشد را به یکی از محصولات خوب در تهیه غذا و صنایع دارویی تبدیل نماید. خواص خامه زعفران از قدیم مورد توجه دانشمندانی هم چون ابن سینا و ذکریا رازی بوده و از آن در درمان بیماری ها استفاده می نمودند. از دم کرده ریشه زعفران در طب سنتی به وفور استفاده می کردند.

خامه زعفران در درمان بیماری هایی مانند:

  • یرقان
  • ترمیم سلول های مغزی
  • بهبود قوای جنسی
  • و کارکرد کبد

نیز موثر می باشد.

علاوه بر مصارف دارویی، در صنایع شیرینی سازی و تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز کاربرد دارد.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید