نکات مهم در برداشت پسته

برداشت پسته در باغات ایران و جهان در ماه های خاصی از سال و به روش های متفاوتی صورت می گیرد; در برداشت محصول پسته شما باید به نکات خاصی توجه داشته باشید; درخت پسته باید در اقلیمی کاشت شود که زمستان های سرد و تابستان های گرم دارد; به طور کلی مناطق خشک و نیمه خشک با هوای گرم مناسب برای کشت این محصول می باشند.

در این مطلب درباره این موضوع با شما صحبت خواهیم کرد; برداشت نیز یکی از مراحل کلیدی است و در این قسمت از این مطلب مهم ترین نکات این موضوع را با هم بررسی می کنیم.

زمان برداشت پسته و نکاتی مربوط به آن

پسته به طور معمول در شروع تابستان رشد می کند و در اواخر ماه مرداد یا شهریور ماه به طور کامل می رسد; این موضوع تقریبا در همه جای جهان به غیر از استرالیا صدق می کند; شرایط و زمان برداشت در این منطقه با  سایر نقاط جهان متفاوت است; اما به طور دقیق تر برداشت پسته در سراسر جهان در بهمن و اوایل اسفند صورت می گیرد.

زمان فرا رسیدن فصل برداشت پسته، شما باید بدانید که به طور طبیعی رنگ سبز پسته به قرمزی گل رز و زرد می گراید. آیا می دانید دلیل این تغییر رنگ چیست؟

زمانی که پسته کاملا رسیده باشد، رنگ مغز آن از سبز به قرمز و زرد تغییر پیدا می کند; و شروع به جدا شدن از پوسته خارجی خود می کند; در این مرحله، میوه پسته به راحتی از بدنه خود جدا شده و پوسته آن با فشار به راحتی نصف شده و یا شکسته می شود.

برداشت پسته

زمان برداشت پسته

برداشت محصول از درخت پسته در صورتی که کاملا رسیده باشد، اصلا سخت نیست; فقط شما باید بدانید که در صورت رسیدن بیش از حد میوه از درخت سقوط کرده; و در تماس با خاک در بعضی حالات ممکن است آسیب ببیند; باغبانانی که قبل از رسیدن کامل میوه پسته می خواهند آن را از درخت جدا کنند، از شوکر های الکتریکی استفاده می کنند; این شوکر ها با زدن ضربات متعدد و تکان دادن درخت باعث جدا شدن میوه ها از درخت می شوند; همچنین شما می توانید برای این منظور از ضربه زدن با ابزار خاصی استفاده کنید; البته شما بای دقت کنید که در این فرآیند درخت و ساقه های آن هیچ آسیبی نبینند.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در هنگام برداشت پسته زمان مناسب جدا کردن میوه از پوسته است; برای این منظور شما بهتر است 24 ساعت پس از برداشت محصول، آن را از پوست خود جدا کنید; حتی می توانید پوسته خارجی سفت و محکم آن را نیز شکسته; و تنها مغز پسته را نگه دارید.

البته یک نوع دیگر از زمان برداشت، استفاده از روش سنتی و آزمایش پوست رویی پسته است; در این نوع زمان بندی برداشت، هر زمان که بخش اعظم پوسته رویی پسته به راحتی و بدون مشکل جدا شود; زمان برداشت فرا می رسد; البته نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید; این است که برداشت پسته در باغات مختلف متناسب با گونه پسته و رقم آن متفاوت است; برند امیرزاده با سال ها سابقه تولید پسته به عنوان تولید کننده نمونه کشوری; با انجام مکانیزه تمامی مراحل کاشت تا برداشت پسته; امکان هرگونه خطا و یا اشتباه انسانی در روند برداشت و فرآوری را بسیار کم کرده است; شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما همراه باشید.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید