زعفران پوشالی چیست و در کجا عرضه می شود؟

طلای سرخ نام دیگر زعفران است; این محصول یکی از بزرگ ترین و استراتژیک ترین محصولات تولیدی ایران است; که 93 درصد بازار را در اختیار دارد; زعفران ایرانی با توجه به کیفیت، رنگ دهی و قدرت بالا در چاشنی و ادویه غذاها، بهترین زعفران جهان است.

زعفران در ایران با توجه به سابقه تاریخی در تولید و مصرف، دارای گونه های مختلف و روش های مختلف جداسازی و برداشت است. همین نوع برداشت است که زعفران را به چند گروه مختلف تقسیم می کند. دسته مادر یا بزرگ ترین و کلی ترین نوع زعفران، نوع پرطرفدار آن یعنی زعفران دختر پیچ یا دسته بسته است. این نوع به دلیل این که از تمامی انواع بزرگ تر بوده و شامل تمام قسمت های زعفران می شود، دسته مادر انواع زعفران محسوب می شود.

در این مطلب می خواهیم درباره یکی دیگر از دسته های معروف زعفران در ایران و جهان صحبت کنیم; زعفران پوشالی نیز یکی از انواع پر تقاضای زعفران به خصوص در ایران است; در ادامه مطلب درباره ساختار، کاربرد ها، تفاوت ها و قیمت این نوع زعفران در مقایسه با دسته های دیگر نیز صحبت خواهیم کرد; با ما همراه باشید.

 

زعفران پوشالی چیست و در کجا عرضه می شود؟

این نوع زعفران، یکی دیگر از انواع خاص زعفران است; که به دلیل ویژگی هایی که دارد، در یک دسته جدا معرفی می شود; به بخش کلاله قرمز زعفران رشته ای به علاوه حداکثر تا 3 میلی متر از بخش خامه زعفران، زعفران پوشالی گفته می شود. این نوع زعفران با توجه به مشخصات و محدوده اندازه دقیقی که دارد، یکی از بهترین انواع زعفران برای جلوگیری از تقلب در فروش است; زیرا شبیه سازی ابعادی و رنگی این نوع زعفران برای سود جویان بسیار سخت بوده; و تقریبا غیر قابل ممکن است که کسی بتواند به جای این نوع زعفران، محصول دیگری را به شما بدهد; دلیل اصلی سخت بودن شبیه سازی ظاهری زعفران پوشالی این است که در این نوع، کلاله کاملا به خامه چسبیده است; و حتی سودجویان را در مواجهه با مبتدی ترین و بی تجربه ترین خریداران، دچار مشکل می کند.

البته ممکن است برای تقلب؛ در فروش از نوع بی کیفیت این محصول استفاده شود اما شما می توانید با خرید زعفران پوشالی مطمئن باشید تا حداقل زعفران خریده اید نه چیز دیگری! نوع مرغوب پوشالی دارای کلاله به رنگ قرمز سیر و خامه زرد رنگ است.

این نوع از زعفران در مقایسه با زعفران دسته بسته یا همان زعفران دختر پیچ; به دلیل دارا بودن کلاله بیشتر و طولانی تر، دارای مقیاس رنگ دهی به مراتب قدرتمند تری است; گرید های مختلفی از زعفران رشته ای نیز در تقسیم بندی با توجه به دارا بودن شرایط و ظاهر; می توانند جزو دسته پوشالی باشند.

زعفران پوشالی با کیفیت را از ما بخواهید!

مزرعه امیرزاده با بیش از نیم قرن سابقه درخشان در کاشت، تولید، عرضه و صادرات زعفران، یکی از بهترین و بزرگترین تامین کنندگان زعفران پوشالی به صورت عمده و خرده در ایران است. کیفیت محصولات این برند کاملا تضمین شده است. این برند در سال های اخیر همواره موفق به اخذ جایزه های فراوانی از سازمان ها و وزارت خانه های مرتبط شده است. این مرکز از سمت جهاد کشاورزی به عنوان تولید کننده نمونه شناخته شده است.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید