خرید پسته اصل و مرغوب

پسته

آیا به دنبال خرید پسته اصل هستید؟ آیا می دانید راه های تشخیص پسته اصل چیست؟ پسته یکی از با ارزش ترین محصولات کشاورزی و باغداری می باشد که در بسیاری از کشورها از جمله افغانستان، ایران، سوریه، ترکمنستان و ترکیه به کشت و برداشت آن پرداخته می شود و شما می توانید انواع بسیار مختلفی از درخت های پسته را در مناطق مختلف جهان مشاهده کنید که هر کدام از این درخت ها با داشتن طعم و شکل های متفاوت توانسته است جایگاه ویژه ای را در آجیل های شب عیدی و غذاهای مختلف داشته باشد. ایران توانسته است مقام اول را در تولید مرغوب ترین و با کیفیت ترین پسته داشته باشد و بعد از ایران کشور آمریکا، سپس کشور ترکیه در مقام های دوم و سوم واقع شده اند.

از مهم ترین شهرهای ایرانی که در حوزه کشت و برداشت پسته اصل فعالیت می کنند; می توان به شهر بابک، شهرستان راور، شهرستان سیرجان، دامغان، رفسنجان، قزوین و مروست اشاره کرد; یکی از مهم ترین دغدغه هایی که افراد در خرید پسته دارند; این است که پسته اصل را از کجا و چگونه خریداری کنند; این موضوع به قدری مهم می باشد; که افراد قبل از خرید پسته به دنبال راه های تشخیص پسته اصل از پسته فیک می باشند; با توجه به بالا بودن قیمت پسته، افراد خیلی سعی بر آن دارند تا بتوانند مرغوب ترین و با کیفیت ترین پسته را خریداری کنند; در ادامه مقاله سعی بر آن داریم; تا در مورد پسته اصل و راه های تشخیص پسته اصل توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم; برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تا آخر این مقاله در ارتباط باشید.

پسته اصل

پسته اصل

پسته اصل با داشتن فواید درمانی بسیار زیاد، مورد توجه افراد واقع شده است; به طوری که شما می توانید خرید و فروش هزاران تن پسته را به صورت سالانه مشاهده کنید; از مهم ترین فواید پسته اصل می توان به کاهش ابتلا به بیماری سرطان ریه، ضد التهاب و سلامت قلب اشاره کرد; شما می توانید از پسته در انواع غذاها و شیرینی های روزانه خود نیز استفاده کنید; تا زندگی سالم تر و پر انرژی را داشته باشید; مردم اگر از اصل بودن پسته موجود مطمئن باشند به راحتی آن را با هر قیمتی می خرند; چرا که خیالشان از اصل بودن آن راحت بوده; و می دانند که از بابت چه نوع محصولی هزینه کرده اند.

توجه داشته باشید امروزه با توجه به افزایش قیمت پسته اصل، بسیاری از شرکت ها در حوزه پسته های نامرغوب و بی کیفیت فعالیت می کنند; و با عرضه این محصولات با قیمت بسیار کمتر سعی بر آن دارند; تا بتوانند توجه و نظر مصرف کنندگان را به سوی خود جذب کنند; با توجه به نزدیک شدن سال نو و خریدهای آجیل شب عیدی; مردم به دنبال خرید بهترین و مرغوب ترین پسته برای آجیل عیدی هستند; و برای همین منظور بین مغازه ها و فروشگاههای مختلف در رفت و آمد هستند; بتوانند بهترین این محصول را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنند; شما نیز توجه و دقت بیشتری را در خرید پسته اصل داشته باشید; تا بتوانید خوشمزه ترین و با کیفیت آجیل شب عیدی را تهیه و آماده کرده باشید.

راه های تشخیص پسته اصل

راه تشخیص پسته اصل از تقلبی آن بسیار سخت می باشد; چرا که پسته مانند گردو با کهنه شدن روغن نمی اندازد; که شما بتوانید به راحتی به تازگی و کهنه بودن آن پی ببرید; به همین در هنگام خرید بایستی دقت و توجه بسیاری را به خرج دهید; با توجه به اینکه پسته یک سال در میان برداشت می شود; بسیاری از تولید کنندگان آن را در انبار های خود ذخیره کرده و برای جلوگیری از کرم خوردگی، قرص اضافه می کنند; تا مانع این موضوع شوند; و بعد گذشت یک سال بوی این قرص ها به پسته نیز نفوذ می کند; و بسیاری از فروشندگان برای اینکه مصرف کنندگان متوجه این موضوع نشوند، پسته را بو می دهند; که این راه نیز یکی از نکات مهم در خرید پسته اصل و تازه می باشد.

بسیاری از فروشندگان برای اینکه محصول خود را زیباتر جلوه دهند، از رنگ های خوراکی استفاده می کنند که این موضوع بر خلاف تاییدیه وزارت بهداشت بوده و برای تشخیص این موضوع می توانید یک مشت از پسته را در دست گرفته و بعد از چد دقیقه اگر در دست شما رنگی برجای گذاشت مطمئن باشید که در این پسته رنگهای خوراکی استفاده شده است. از خرید پسته هایی که به رنگ سیاه هستند به شدت خودداری فرمایید چرا که این محصولات در معرض آلودگی های بسیار شدیدی واقع شده اند و نه تنها برای سلامتی مفید نیستند بلکه بسیار مضر نیز می باشد.

از دیگر راه های تشخیص پسته اصل این است که خندان و درشت بوده و بوی بسیار مطبوعی را داشته باشد. همچنین از خرید پسته های که با نمک بسیار زیادی آغشته شده اند خودداری کنید چرا که این محصولات بی شک عیبی داشتن که با آغشته شدن به نمک سعی بر آن بوده که عیب آن پنهان شود. از مطمئن ترین و راحت ترین راه های انتخاب تشخیص پسته اصل این است که شما از یک فروشگاه و آجیل فروشی قابل اعتماد پسته شب عیدی خود را خریداری کنید تا بتوانید با خیال راحت این محصول را تهیه کرده و استفاده نمایید.

پسته اصل

 خرید پسته اصل

شما می توانید برای خرید پسته اصل به شهرهایی که مرغوب ترین و با کیفیت ترین پسته در این شهر ها برداشت می شوند، مراجعه کرده و اقدام به خرید محصول مورد نظر خود داشته باشید. یکی از راه های خرید پسته اصل، مراجعه به وب سایت های معتبر آجیل فروشی می باشد که شما می توانید از این وب سایت های نیز اقدام به خرید داشته باشید که در این صورت بسیاری از راه های تشخیص این محصول را از دست می دهید و مجبور هستید که اعتماد کامل به این وب سایت ها داشته باشید. شما می توانید برای خرید پسته اصل از وب سایت ما اقدام نمایید و با مشاهده انواع محصولات ارائه شده، یکی از آن ها را در سبد خرید خود قرار دهید.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید