ترمینال پسته امیرزاده

ترمینال پسته چیست؟

ترمینال پسته یکی از مهم ترین عوامل در فرآوری، جداسازی، پاکسازی و خشک کردن پسته خام برای ایجاد شرایط مصرف است; انواع مختلف پسته چه برای بسته بندی و چه برای فروش فله ای ابتدا باید از ترمینال بگذرند; تا پس از صورت گرفتن عملیات مختلف روی پسته، آماده بسته بندی و مصرف شوند; در این فرآیند، پسته های بی کیفیت و خراب شده نیز جدا شده; و همچنین می توان سورتینگ در انواع مختلف را انجام داد.

ترمینال ضبط پسته امیرزاده به عنوان یکی از بزرگترین ترمینال های ضبط پسته در ایران در سال های اخیر در شرق کشور، با طرفیت 1500 تن مشغول به فعالیت است. ضبط، پاکسازی و خشک سازی پسته در این ترمینال به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد. در این مطلب می خواهیم درباره ترمینال ضبط پسته امیرزاده و مشخصات آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ترمینال پسته امیرزاده

امیرزاده به دلیل بالا بردن کیفیت پسته تولیدی خود، پسته را پس از تولید به صورت خام به یک ترمینال بزرگ با ظرفیت 1500 تن منتقل می کند تا آن را با بهترین شکل و کیفیت آماده صادرات و مصرف کند.

ترمینال پسته امیرزاده دارای دستگاه های بالابر اولیه و ثانویه به منظور بالا بردن محصول و قرار دادن در قسمت های مختلف است. پسته خام در ترمینال امیرزاده توسط دستگاه چرخ پوست کن از پوست خود جدا می شود; بعد از پوست کنی نوبت فرآیند نخاله گیری است که توسط دستگاه نخاله گیر صورت می گیرد; بعد از جدا شدن نخاله ها، ناخالصی ها و اضافات؛ پسته به حوض شسشتو می رود; و با شستشوی اتوماتیک آماده ارسال به مرحله بعدی می شود.

ترمینال پسته

پس از شستشو به وسیله جداساز، بخشی از پسته کال و نارس به دستگاه کال پوست گیر می رود; و قسمت رسیده آن به غربال گوگیر در ترمینال پسته می رود; حال پسته پس از این مرحله به دستگاه نم گیر رسیده; و بعد از آن به وسیله بالابر به گوگیر و سپس نوار تست منتقل می شود; مرحله نهایی در این فرآیند ورود پسته به قسمت خشک کن و سکوی آفتاب است; پس از این مرحله، می توان گفت عملیات مورد نظر به وسیله دستگاه ترمینال پسته انجام شده است.

در این میان محصول نارس به یک دستگاه سانتریفیوژ می رود; تا به وسیله سرعت بالای چرخش دستگاه تا حد امکان پوست گیری شود; پس از انجام پوست گیری، این محصول نیز به سکوی آفتاب و خشک کن منتقل می شود.

وجود ترمینال ضبط پسته ضروری است؟

در جواب این سوال و با توجه به تناژ و حجم بالای سفارشات و همچنین هزینه هایی همچون تعداد کارگر فراوان، نیاز به مکان وسیع و…، وجود ترمینال پسته برای بالا بردن کیفیت پسته تولیدی و همچنین صرفه جویی در زمان و هزینه یک ضرورت است. امیرزاده نیز همچون تولید کنندگان مطرح پسته در سطح جهان، توانسته است با بکارگیری ترمینال ضبط پسته پیشرفته و قدرتمند خود، پسته پاک و تولید شده خود را در بازار های صادراتی نیز مطرح کند. شما می توانید جهت خرید پسته درجه یک در انواع کله قوچی، احمدآقایی و اکبری؛ با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید