برداشت زعفران در خراسان

برداشت زعفران در خراسان در تاریخ خاصی انجام می شود; استان خراسان به دلیل شرایط ویژه اقلیمی و آب و هوایی، قطب تولید زعفران ایران است; با توجه به اینکه ایران بیش از 90 درصد بازار تولید زعفران در جهان را در دست دارد; و خراسان به خصوص استان خراسان جنوبی بیش از 90 درصد تولید ایران را دارد; می توان این ناحیه بدون شک بزرگ ترین و اصلی ترین تولید کننده و عرضه کننده زعفران در جهان است!

برداشت زعفران یکی از مهم ترین مراحل تولید زعفران است.در صورت انجام این کار به صورت غیر اصولی، قطعا مقدار زیادی از محصول تولیدی زعفران به هدر خواهد رفت. با توجه به هزینه ها و ارزش مالی زعفران، در مرحله برداشت باید از هر ترفند و تکنولوژی برای کاهش تلفات و هدر رفتن زعفران استفاده کرد. یکی از این راه ها استفاده از ماشین های دقیق برداشت است. البته برداشت توسط نیروی متخصص انسانی نیز یکی از راه های زمان بر و هزینه بر است که البته قطعا دارای دقت بالاتری از دستگاه می باشد.

در این مطلب می خواهیم درباره روند برداشت طلای سرخ توضیحاتی به شما ارائه کنیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

برداشت زعفران چگونه است؟

در برداشت طلای سرخ، باید به شدت دقت کنید که یک سری موارد کلی را کاملا رعایت کنید; زعفران معمولا در زمستان و اوایل بهار رشد می کند.; این محصول با توجه به شرایط اقلیمی زمان و فصل برداشت مشخصی دارد; اما به طور معمول در ایران و خراسان، برداشت از میانه های مهر ماه شروع شده; و تا حداکثر 25 روز بعد ادامه پیدا می کند; در دوران برداشت، گل دهی زعفران شروع می شود; گل ها باید هر روز برداشت شوند و زمان برداشت آن ها نیز صبح زود و قبل از طلوع آفتاب است; هرچه گل ها زودتر برداشت شوند، کیفیت زعفران تولیدی از آن ها بیشتر است; زیرا در صورتی که برداشت زعفران پس از طلوع آفتاب و با تابش آفتاب انجام شود، گل ها پلاسیده شده; و کیفیت پایین می آید.

برداشت زعفران

فرآیند گل دهی در زمان برداشت هر روز تکرار شده و تا 25 روز ادامه می یابد. بهتر است در برداشت زعفران به روش انسانی، از افراد متخصص و با تجربه استفاده شود تا هم تلفات پایین بیاید و هم در هنگام برداشت به ریشه آسیب نرسد. همچنین تاکید زیادی برای عدم آسیب و افزایش کیفیت بر روی برداشت گل ها در اول صبح و قبل از تابش نور آفتاب است.

مقدار گل ها در باردهی زعفران، معمولا بعد از هفته اول گل دهی اوج می گیرد. پس از چیده شدن گل و قرار گرفتن در سبد حصیری، شما باید دقت کنید که به سرعت گل را از کلاله زعفران جدا کنید. بهتر است صبح و زمانی که گل ها به صورت غنچه است برداشت انجام شود تا کیفیت رنگ دهی زعفران بالاتر رود.

تولید کننده بزرگ زعفران از کاشت تا برداشت

امیرزاده به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان زعفران مرغوب در ایران توانسته است تا تمامی مراحل کاشت تا برداشت زعفران را با بهترین روش ها و بالاترین کیفیت انجام دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و همچنین خرید زعفران با کیفیت با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید