بازار زعفران ایرانی

بازار زعفران ایرانی با توجه به کیفیت و شهرت این محصول در جهان، دارای مشتریان و متقاضیان فراوانی است; ایران به تنهایی تولید کننده بیش از 90 درصد نیاز های جهان به این محصول است; اما در سال های اخیر به دلیل مشکلات عدیده از جمله عدم بازاریابی و برندسازی درست; محصول ایرانی در بازار های جهانی بدون برند ایرانی توزیع می شود; قالبا کشورهای اروپایی و یا کشورهای حاشیه خلیج فارس محصول فله را از ایران گرفته; و تحت نام و برند خود به سایر نقاط جهان صادر می کنند.

این روند در درازمدت ممکن است باعث کاهش قیمت و البته کاهش فروش مستقل زعفران ایرانی در بازارهای صادراتی شود; برای این منظور برند امیرزاده به عنوان یکی از تولید کنندگان معتبر زعفران در جهان، با بسته بندی و طراحی نوین و زیبای بسته های زعفران در انواع نگینی، سرگل و ….، توانسته است این موضوع را تا حد زیادی کاهش دهد.

در این مطلب می خواهیم با شما درباره بازار زعفران ایرانی صحبت کنیم; در ادامه این مطلب، مطالبی درباره نوسانات این بازار; شرایط کلی عرضه و تقاضا و همچنین بازار زعفران امیرزاده با شما سخن خواهیم گفت; با ما همراه باشید.

بازار زعفران ایرانی

در خراسان ایران، یک محصول سال ها است که به عنوان یاقوت کویر می درخشد; زعفران، این طلای سرخ سرزمین های شرقی خشک و نیمه خشک ایران؛ یکی از برترین محصولات کشاورزی ایران است. وضعیت و شرایط عرضه و تقاضای زعفران در ایران در سال های اخیر به طور یکنواخت بوده است. در سال های 95 و 96 به دلیل شرایط رکودی حاکم بر بازار، تامین کنندگان با مشکلات عدیده ای از جمله کاهش مشتریان، کمبود نقدینگی و مشکلاتی مانند این مواجه بودند.

 

اما در سال 97 و پس از شوک ارزی به بازار ارز و طلا، بازار زعفران نیز تحت تاثیر قرار گرفته و به شدت نوسان داشته است. قیمت های زعفران نیز به دنبال افزایش قیمت کلی در بازار، افزایش یافت. از سوی دیگر با کاهش شدید ارزش پول ملی و افزایش نرخ دلار، شرایط تا حدودی به سود تامین کنندگان و به ضرر مصرف کنندگان شد. در چنین شرایطی تولید کنندگان می توانند به دلیل اختلاف فاحش ارزش پول ایران با سایر کشورهای جهان، زعفران تولیدی خود را با سود چندین برابر در بازار به فروش برسانند. مصرف کنندگان نیز به دلیل افزایش شدید و مقطعی صادرات زعفران، با کاهش زعفران عرضه شده در بازار؛ سخت تر توانسته اند این محصول را خریداری کنند. همچنین با این نوسانات و با کاهش عرضه در بازار زعفران ایرانی، قیمت های این محصول نیز به شکل گسترده ای افزایش یافته است.

عرضه زعفران با کیفیت ایرانی در امیرزاده

در چنین شرایطی برند امیرزاده به منظور ایجاد تعادل در بازار زعفران ایرانی، اقدام به عرضه و توزیع زعفران در انواع مختلف در بازار با قیمت مناسب می کند. محصولات عرضه شده توسط امیرزاده دارای کیفیت بالا بوده اند به شکلی که تحسین مصرف کنندگان خود را در پی داشته اند. شما هم می توانید برای خرید انواع پسته و زعفران اعلای ایرانی، با ما ارتباط بگیرید.

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید