آیا معجزه ها و نقش خشکبار در رژیم غذایی ورزشکاران را میدانید ؟

آیا معجزه ها و نقش خشکبار در رژیم غذایی ورزشکاران را میدانید ؟

ورزشکاران به دلیل تحرک زیادی و انرژی سوزی فوق العاده نیاز به مواد غذایی دارند که انرژی ان ها را تامین نموده همچنین چربی اشباع نشده داشته باشند و عضله سازی کنند. اگر در خانواده خود ورزشکار داشته باشید و یا خودتان ورزش کنید. متوجه شده اید که نیازهای بدنتان تغییر میکند و برای عضله سازی مواد غذایی مصرفی شما تغییر میکند.

در این جا است که نقش خشکبار در رژیم غذایی ورزشکاران مشخص میگردد.

خشکبار با دارا بودن چربی غیر اشباع و تامین انرژی زیاد برای ورزشکار و کمکی به عضله سازی که میکند برای ورزشکاران اهمیت ویژه دارد.

خشکبار به دلایل متفاوتی باید در رژیم غذایی یک فرد ورزشکار قرار بگیرد و قسمت مهمی از رژیم را در بر بگیرد.

نقش خشکبار در رژیم غذایی ورزشکاران با وجود ریز مغزی ها و وجود مواد مورد نیاز یک ورزشکار از جمله:

  • فسفر
  • امگا ۳
  • ویتامین آ
  • روی
  • منیزیم و..

که از جمله نیاز های یک ورزشکار برای عضله سازی بسیار پر اهمیت بوده است.

همچنین آنتی اکسیدان های موجود در این مواد به سم زدایی بدن ورزشکار کمک میکند.

این مواد برای تامین انرژی ورزشکار ارزش زیادی دارد زیرا زمان زیادی ورزشکار را سیر نگه داشته و کالری مورد نیاز بدن ورزشکار را تامین میکند. اگر یک ورزشکار از آجیل و خشکبار در صبحانه استفاده نماید علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز روزانه کل بدن روند جذب کربوهیدرات ها را کنترل کرده و از این طریق میزان قند بدن را کنترل میکنند. فیبرموجود در خشکبار سبب بهتر جذب شدن مواد غذایی و آهن موجود در آن سبب بهتر جذب شدن اکسیژن در ورزشکاران میشود. با توجه به موارد گفته شده در متن به نقش خشکبار در رژیم غذایی ورزشکاران پی برده اید البته این فواید نه تنها برای ورزشکاران که برای همه است.

 

 

 

اشتراک گذاری
دیدگاهتان را بنویسید